Our product range includes a wide range of 200 kg/hr reversible hammer mill.
₹ 250000 / piece Get Latest Price
| Power Source | Dual Power |
| Automation Grade | Automatic |
| Brand | SK Engineers |
| Capacity | 200 kg/Hour |
| Ring Diameter | 500 mm |
| Power | 5 hp |
| Material | Mild Steel |
| Speed | 1200 RPM |
| Mill Type | Hammer Mill |
| Voltage | 415 V |
| Frequency | 50 Hz |
Minimum order quantity: 1 piece
SAMEER SURESH KAMTHE (CEO)
S K Engineers
B 301, Phase 1, Tirupati Campus, Road No 2, Tingre Nagar, Vishrantwadi
Pune - 411015, Maharashtra, India