Manufacturer of a wide range of products which include 500 kg industrial ribbon blender and 100 kg industrial ribbon blender.
₹ 450000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 500 kg |
| Material of Contact Parts | SS 316 |
| Motor Power | 7.5 HP |
| Application | Spices & Masala |
| Blender Type | Ribbon Blender |
| Power Source | Electric |
| Voltage (V) | 415 V |
| Automation Grade | Automatic |
| Phase | Three Phase |
| Material | Stainless Steel |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 210000 / piece Get Latest Price
| Material of Contact Parts | SS 316 |
| Capacity | 100 Kg/minute |
| Motor Power | 5 HP |
| Application | Food Processing |
| Blender Type | Ribbon Blender |
| Material | Stainless Steel |
| Automation Grade | Automatic |
| Frequency | 50 Hz |
| Power | 10 HP |
Minimum order quantity: 1 piece
SAMEER SURESH KAMTHE (CEO)
S K Engineers
B 301, Phase 1, Tirupati Campus, Road No 2, Tingre Nagar, Vishrantwadi
Pune - 411015, Maharashtra, India