Pioneers in the industry, we offer 200 kg/hr pulverizer machine from India.
₹ 560000 / Piece Get Latest Price
| Motor Power | 5 HP |
| Chamber Size | 10 inch |
| Grinding Capacity | 200 kg/hr |
| Pulverizer Type | 2 in 1 Pulverizer |
| Usage/Application | Commercial |
| Phase | Three Phase |
| Attachments | With Cyclone & Grader |
| Automation Grade | Automatic |
| Body Material | Stainless Steel (SS) |
| Power Consumption | 7.5 kwh |
| Voltage | 440 V |
Minimum order quantity: 1 Piece
SAMEER SURESH KAMTHE (CEO)
S K Engineers
B 301, Phase 1, Tirupati Campus, Road No 2, Tingre Nagar, Vishrantwadi
Pune - 411015, Maharashtra, India