Pioneers in the industry, we offer 200 mm sanitary rotary air lock from India.
₹ 220000 / Unit Get Latest Price
| Valve Type | Rotary Airlock |
| Material | Mild Steel |
| Port Size | 200 mm |
| Size | 12 inch (D) |
| Application | Dust Collection |
| Rotor Type | Open Rotor |
| Drive Type | Gear Motor |
| Pressure | 32 bar |
| Frequency | 50 Hz |
| Power | 10 HP |
Minimum order quantity: 1 Unit
SAMEER SURESH KAMTHE (CEO)
S K Engineers
B 301, Phase 1, Tirupati Campus, Road No 2, Tingre Nagar, Vishrantwadi
Pune - 411015, Maharashtra, India